שער הפאונד (GBR) - מחשבון המרת מטבע

מחשבון המרת מטבע חוץ על פי שערי החליפין הנכונים להיום
1 ליש“ט שווה שקל חדש
הצעה טובה ביותר: exchange-office
אני מוכר לצ'יינג'
אני קונה מצ'יינג'

שערי חליפין (ILS)

השער היציג של בנק ישראל. שערי חליפין רשמיים של הבנקים בישראל:
בנק הפועלים, בנק לאומי, בנק מזרחי-טפחות, הבינלאומי, בנק דיסקונט, בנק הדואר, דוכני המרת כספים

שער חליפין היום
בנק מחירי מסחר אינדקטיביים של הבנקים בישראל
אני מוכר לבנק אני קונה מבנק
שערי המרה לתשלום במטבע זר באמצעות כרטיס שקלי
מנפיק הכרטיס סוג הכרטיס עמלה + שער המרה
cal +2.8%
max +3%
isracard +2.3%
בנק שער החליפין של בנק ישראל
שער אחרון שינוי יומי בנק' שינוי יומי באחוזים מתחילת החודש מתחילת השנה

המרת מטבע

טסים לחו"ל? מעוניינים להחליף כסף, למכור מט"ח או להשקיע בכסף זר? מחשבון המרת המטבע של זיפי מאפשר לכם לבדוק בדרך מהירה ואינטואיטיבית את שערי החליפין המדויקים של אותו היום, וכן לבחון היכן תקבלו את שער החליפין המשתלם ביותר מבין האופציות השונות. המערכת שלנו מאפשרת לכם לבחון בכל רגע נתון מה היא הדרך המשתלמת ביותר להמיר כספים, כך שתזכו לחיסכון המרבי.

מחשבון המרת מטבע

בראש הדף תמצאו את מחשבון ההמרה שלנו. תוכלו להכניס את הסכום שיש ברשותכם ואת סוג המטבע (לדוגמה, 100 דולר אמריקאים), וכן לבחור לאילו מטבע אתם מעוניינים להמיר. תוכלו לבחור עד שלושה מטבעות, על מנת להשוות בין ההמרות האפשריות (למשל, שקל חדש, יורו ולירת שטרלינג). המערכת שלנו תציג לכם מיד את השערים היציגים של אותם מטבעות – כלומר, כמה שווים מאה הדולר שלכם בשקל, ביורו ובשטרלינג, על פי השער היציג.

מה זה שער יציג?

מושג שטוב להכיר הוא "שער יציג" (Exchange Rate). זהו שער החליפין שנקבע לכל מטבע בר-המרה הנסחר בשוק הכספים, והוא משתנה בכל יום בו יש מסחר במט"ח. השער היציג מתפרסם בימים א'-ה' עד השעה 15:30, וביום ו' עד לשעה 12:30. ניתן להגדיר את השער היציג כך:

מחיר של יחידת מטבע מקומי = יחידת מטבע זר X השער היציג

כך, למשל, אם דולר אחד שווה שלושה שקלים, אזי כי מחיר שקל אחד הוא דולר אחד כפול 0.3, ולכן השער היציג של השקל הוא 0.3 – על כל שקל שנמיר נקבל 0.3 דולר.

בנק ישראל קובע את השערים היציגים של מטבעות המט"ח, על פי נתונים שונים כמו דגימות שוטפות של שערי חליפין מבנקים בכל העולם.

השוואת שערי חליפין

מתחת למחשבון שלנו תוכלו למצוא שערי חליפין יציגים, המשתנים מיום ליום. חשוב לציין כי השער היציג הוא לא השער בו תעשו את ההמרה שלכם, מהסיבה הפשוטה שתאלצו לשלם עמלה עבור כל המרה, אשר משפיעה על המחיר שנשלם/נקבל "בתכלס". הטבלה שבנינו תציג לכם כמה כסף תקבלו (במטבע שתבחרו) עבור כל שקל שלכם, ותשווה בין הבנקים השונים המציעים המרת מט"ח על פי מספר קטגוריות:

  • • המחאות -המחאות קניה ומכירה מדברות על כסף מזומן שאינו פיזי – כלומר צ'קים או העברות בנקאיות מחשבוני מט"ח שונים.
  • • מזומנים – שערי המזומנים מדברים על כסף מזומן פיזי שניתן בפועל. כשאנחנו ממירים כספים בבנק, מושכים מטבעות מט"ח או מפקידים מט"ח בחשבון. על פעולות אלו אנו משלמים עמלת המרה והפרשי שער.
  • • שער מכירה – אם אתם מעוניינים לרכוש מט"ח, יש להסתכל על סעיף "מזומנים/המחאות מכירה". שם יוצג לכם כמה שקלים תצטרכו לשלם עבור מטבע זר אחד. שער המכירה יהיה גבוה מהשער היציג.
  • • שער קניה – אם אתם מעוניינים למכור מט"ח (למשל, כסף שנשאר לכם מטיול בחו"ל), יש להסתכל על סעיף "מזומנים/המחאות קניה". שם יוצג לכם כמה הבנק מוכן לשלם לכם עבור כל יחידת מט"ח שלכם. שער המכירה יהיה נמוך מהשער הרציף.

לפי הטבלה שלנו, המשתנה על פי שינויי הבנקים ושערי החליפין היציגים, תוכלו לדעת היכן הכי משתלם לקנות ולמכור מט"ח, וכך לקבל החלטה מושכלת ומשתלמת.